Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general nelamuriri 100...101???
Discuție deschisă în Contabilitate în general

nelamuriri 100...101???

buna ziua,
am si eu o intreb am fost in ian la fisc sa duc decl si mia zis ca dc nu mai am angajati nu tre sa mai dep 100 ci 101 pana pe 25.02.2010,dar nu stiu cum sa fac ca conbilul ma lasat balta,nu mai este in oras ,si am uitat complet de asta,cica trebuia sa fie si acceasi suma ca pe trim trecut,nu stiu ce sa fac dati-mi o solutie va rog
pana la data de 25.02.2010 aveati obligatia a depune declaratia 101 in situatia in care ati fi definitivat situatia financiara a anului 2009 pana la 25.02.2010 , altminteri aceasta declaratie o putei depune pana la 25.04.2010. Va sfatuiesc totusi a solutiona problema contabilului.
Daca ati fost lasat de contabil inseamna ca ori contabilul este neserios , ori dv. nu l-ati platit. Cam astea sunt motivele cele mai dese. Ceea ce intrebati dv. tine totusi de un contabil, caci altfel nu ati fi venit pe acest forum ci ati fi rezolvat singur problema.
Ati primit un sfat de la danadji. Nu v-a fost dat cu rea vointa. Tineti cont de el. Presupun ca exista si alti contabili.