avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 630 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general nelamuriri 100...101???
Discuție deschisă în Contabilitate în general

nelamuriri 100...101???

buna ziua,
am si eu o intreb am fost in ian la fisc sa duc decl si mia zis ca dc nu mai am angajati nu tre sa mai dep 100 ci 101 pana pe 25.02.2010,dar nu stiu cum sa fac ca conbilul ma lasat balta,nu mai este in oras ,si am uitat complet de asta,cica trebuia sa fie si acceasi suma ca pe trim trecut,nu stiu ce sa fac dati-mi o solutie va rog
Cel mai recent răspuns: Florin Marius Savu , Consultant fiscal 17:49, 25 Februarie 2010
pana la data de 25.02.2010 aveati obligatia a depune declaratia 101 in situatia in care ati fi definitivat situatia financiara a anului 2009 pana la 25.02.2010 , altminteri aceasta declaratie o putei depune pana la 25.04.2010. Va sfatuiesc totusi a solutiona problema contabilului.
Daca ati fost lasat de contabil inseamna ca ori contabilul este neserios , ori dv. nu l-ati platit. Cam astea sunt motivele cele mai dese. Ceea ce intrebati dv. tine totusi de un contabil, caci altfel nu ati fi venit pe acest forum ci ati fi rezolvat singur problema.
Ati primit un sfat de la danadji. Nu v-a fost dat cu rea vointa. Tineti cont de el. Presupun ca exista si alti contabili.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imp profit trim iv geo123 geo123 Cum se declara si plateste imp.pe profit trim.IV in declaratia 100 cu termen 25 ian.2010 ? Ca si in anii precedenti, la nivelul trim. lll, sau se calculeaza ... (vezi toată discuția)
Firma fara activitate Adi Lungu Adi Lungu Buna ziua. Am infiintat un SRL in urma cu mai bine de trei ani, firma care nu a avut activitate pana in prezent, fapt declarat periodic la fisc, conform ... (vezi toată discuția)
Declaratie 100 impozit profit si 101 LAZAROVICI ALINA LAZAROVICI ALINA Buna, am urmatoarea speta: -trim I impozit profit 10000, declarat si platit -trim II impozit profit 15000 declarat si platit -trim III impozit pe profit ... (vezi toată discuția)