Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... impozit pe salariu
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

impozit pe salariu

Sunt persoana cu handicap gradul II si din luna ianuarie mi s-a oprit impozit pe salariu . vreau sa stiu daca poate cineva sa ma lamureasca daca e legal sa mi se perceapa acest impozit. Sunt angajat la stat si nu realizez alte venituri.
In conformitate cu dispozitiile Codului fiscal in vigoare de la 01.02.2010,sumele cu titlu de retributie peste 1.000 lei sunt supuse impozitarii
Ministerul Finantelor,in raport de nemultumirile si manifestarile intreprinse de categoriile afectate,a comunicat ca urmeaza sa revina asupra unor anumite categorii