Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii compensatorii din fondul de salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

compensatorii din fondul de salarii

La baza de calcul a platilor compensatorii in cazul concedierii colective s-a luat in calcul salariul de baza brut(in care sau trecut si sporurile de sectii reprezentind 5,8,10% din salariu de incadrare )fara sporul de vechime,este corect sa se ia in considerare numai anumite sporuri si nu toate?
Platile compensatorii in cazul concedierii colective se fac conform contractului colectiv de munca si sunt in functie de negocierile de la nivelul societatii (cu sporuri fixe sau fara.).