Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... ordinul 125/90 anexa2 si 104
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

ordinul 125/90 anexa2 si 104

pentru acordarea grupei a 2a de munca pentru sudori in agricultura
Ordinul nr. 125/1990 este un act intern, nepublicat in Monitorul Oficial, care a modificat Ordinul nr. 50/1990. Cele doua anexe ale Ordinului nr. 50/1990 referitoare la incadrarea locurilor de munca, activitatilor si categoriilor in grupa II de munca, asa cum apar in programul meu legislativ, au doua pct. 104 cu urmatorul continut:

104. Laboratoare sau compartimente de radiologie (personal sanitar superior, personal sanitar mediu şi personal tehnic).
104. Activitatea în sectoarele de demontări, decapari şi degresari din întreprinderile de reparaţii auto, tractoare şi utilaje, în vederea reparării.

Consilierul juridic,
Gabriela Pintea