Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... cum aflu daca o societate este dizolvata sau radiata
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

cum aflu daca o societate este dizolvata sau radiata

am o societate care nu mai are activitate din 2002 si datorii la stat. cu toate ca nu am primit nici o citatie, pe siteul tmb vad ca este deschisa procedura de faliment. ultima infatisare a avut loc in 2007, cand s-a dispus radierea societatii cu posibilitatea de recurs. cum pot afla ce se intampla. multumesc
va puteti adresa instantei de judecata sau registrului comertului.
Buna seara.
Deci dupa cum s-a mai spus, vă puteti adresa ORC prin scoaterea unui certificat constatator al firmei la zi, sau Tribunalului Judetean,Secţia Civilă şi Comercială -Biroului Falimente-Comercial . De aici puteti obtine informaţiile despre firmă.
Marius Bote, Practician in insolventa
Buna ziua,
Pentru informatii, accesati adresele:

[ link extern ]

[ link extern ] /