Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... 4. Scrisoare de la Tribunal ca nu exista deschisa ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

4. Scrisoare de la Tribunal ca nu exista deschisa procedura de deschidere insolventa

Buna ziua.
Dupa cum zice si titlul ,ma intereseaza cum pot sa obtin o scrisoare de la tribunal cum ca societatea mea nu este situatia sa fie deschisa procedura de insolventa pentru ea.

Multumesc.
mergeti la tribunal cu o cerere in acest sens si o copie dupa certificatul de inregistrare al societatii, la sectia care se ocupa de falimente. la Bucuresti se elibereaza in 2 zile.
Buna seara.
De la ORC puteti solicita un certificat constatator ,prin care se pot vedea toate informatiile juridice despre firma.
Pentru Tribunal,daca s-a deschis procedura insolventei,puteti solicita informatii la Biroul Falimente, sau sa urmariti pe portalul instantelor,cautand dupa numele firmei,pe WWW .Noul Portal.just.ro.
Cu stima,
Marius Bote .