Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutor social?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutor social?

Buna ziua.As dori sa stiu daca dupa terminarea perioadei de acordare a indemnizatiei de somaj(am beneficiat de un an potrivit vechimii in munca plus 3 luni acordate prin acea HG de care beneficiaza toti somerii)in conditiile in care nu am reusit sa ma incadrez in munca mai beneficiez de vreun ajutor social?Daca da in ce lege si articol este prevazut acest lucru ?Este acest ajutor conditionat de venitul pe membru de familie?Ce institutie il acorda?
Va multumesc si va doresc mult succes.
Gil.
1. Luati legatura cu Primaria, Serviciul Social.
2. Intrati pe link-ul:
[ link extern ]
si vedeti despre ce este vorba si ce acte se cer.