Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Sunt incompatibili? Primar-Consilier
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Sunt incompatibili? Primar-Consilier

am si eu o nelamurire- sunt consilier local intr-o comuna- Fratele Primarului este presedintele comisiei economice, sunt incompatibili?
Nu atata vreme cat nu exista un interes personal sesizat.
Eventual ,se poate invoca starea de incompatibilitate in cazul unei cereri catre autoritatea locala,cereri in care fratele detine interese personale dovedite