Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... burse de la ong
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

burse de la ong

buna ziua, va rog sa ma ajutati si pe mine cu o lege care sa ma lamureasca daca ong pot acorda burse de studii si in ce limite si conditii. va multumesc
in primul rand, legea primordiala ptr ong este insasi statutul si actul constitutiv in care se prevede scopul acesteia.. daca are ca scop printre altele si sustinerea prin burse a diverselor categorii de persoane... limitele sunt date de bugetul alocat in acest sens iar conditiile si criteriile de acordare a burselor se stabilesc de membrii fondatori
va multumesc mult pt raspuns, as dori totusi o lege sau o ordonana care sa specifice aceste aspecte...
cauta pe just.ro la capitolul ONG-uri.