Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... uzucapiunea scurta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

uzucapiunea scurta

pot fi reclamant in uzucapiunea scurta tinand cont de data legilor proprietatii, mai putin fond funciar?
daca aveti just titlu si sunteti posesor de buna credinta
am act facut la notar..
Buna credinta trebuie sa existe numai in momentul dobandirii bunului imobil.In baza carui just titlu ati exercitat posesia?
am act la notar..
insa reclamant pot fi..?
si cu cine ma judec?
Ce act este ?Trebuie sa fie unul translativ sau constitutiv de proprietate.(nu unul declarativ ).