Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... fond funciar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

fond funciar

daca vanzatorul are pv de punere in posesie a terenului inseamna ca are si titlu ?
Procesul verbal de punere in posesie nu este recunoscut ca facand dovada proprietatii .... e trebuie sa fie urmat de eliberarea titlului de proprietate in conditiile legii.
posesia nu valoreza proprietate,este doar unul din atributele dr. de proprietate

trebuie intreprinse demersuri la comisia locala si comisia judeteana de stabilire a dreptului de proprietate privata in vederea intocmirii documentatiei si apoi a eliberarii titlului de proprietate
~ Conținut șters la cerere ~