Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale legeea insolventei
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

legeea insolventei

Buna.
Trebuie sa scriu un referat cu tema "infractiuni in legea insolventei" si as avea nevoie de surse cit mai variate de documentare.ma puteti sfatui cu privire la articole de pe net, carti, monografii despre acest subiect?va multumesc anticipat.
Poate te ajuta cartea domnului profesor Ioan Scheau: "Drept comercial".
sau cartea domnului prof. Stanciu Carpenaru " Legea insolventei" - comentariu pe articole.
sau mai bine vezi Legea 85/2006 si pe urma poti dezbate pe litere:D