Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Radiere autoturism
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Radiere autoturism

Am vandut o masina in anul 2008 pe baza unei chitante de mana fara sa fac contract de vanzare-cumparare. Cumparatorul nu a mai binevoit sa facem actele in termenul prevazut in chitanta . Cum as putea sa radiez masina pentru a nu mai plati ipozit, mentionez ca originalul cartii de identitate este la mine . Va multumesc .
Solutia este actiune in instanta. Veti cere ca instanta sa constate perfecta vanzarea-cumpararea autoturismului. Va sfatuiesc sa chemati in judecata si S.P.C. I. V. si regim Permise de Conducere, precum si Directia Impozite si Taxe Locale, pentru opozabilitatea hotararii si radierea inscrierii vehicului.
Exclus sa chemati in instanta toate institutiile statului pentru o..delasare advs.
Dupa ce obtineti hotararea definitiva va duceti la inmatriculari pt.a opera radierea.