Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am nevoie de vreo autorizatie speciala...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am nevoie de vreo autorizatie speciala...

Buna seara ! Am depus actele ptr infiintarea firmei.Obiect de activitate este 4777-Comercializare ceasuri si bijuterii (mai precis bijuterii placate cu aur si argint).Intrebarea mea este : am nevoie de vreo autorizatie speciala pentru a putea comercializa astfel de articole ??
Va multumesc anticipat !
Da, va trebuie acordul Bancii Nationale
Imi puteti spune mai precis,ce demers trebuie facut ?
Pentru toate gama de bijuterii trebuie acordul Bancii Bationale?
Produse din materiale pretioase si semipretioase