avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... la ce varsta ma pensionez?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

la ce varsta ma pensionez?

la ce varsta ma pot pensiona cu 10 ani grupa 1 de munca(munca an subteran),5 ani grupa 2 de munca(munca pe santier),14 ani grupa normala de munca,mentionez ca am 50 ani. LA 65 ANI??????????
MULTUMESC ANTICIPAT
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 23:13, 2 Martie 2010
Bineinteles ca nu la 65 de ani!
Precizati data exacta a nasterii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stabilire varsta pensionare in 2013 WriTor WriTor Va salut cu toata stima.Numele meu este O.Marcel si doresc sa aflu care este varsta mea de pensionare prin prisma noilor modificari legislative.Pentru inceput ... (vezi toată discuția)
Calcul pentru iesire la pensie la sere stamateanu stamateanu la ce varsta ies in pensie la cerere daca am 10 ani lucrati in subteran ( gr. 1 speciala ) 10 ani gr. 2 si 7 ani gr. 3 (vezi toată discuția)
Pensionare Apostoaemihai Apostoaemihai Sant nascut la 01.11.1955 am o vechime in munca de 37 ani din care 10 ani 10 luni si 28 zile in gr.I de munca in procent de 100%mentionat in cartea de ... (vezi toată discuția)