Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale hotarari AGA pt reorganizare activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

hotarari AGA pt reorganizare activitate

in urma modificarilor legislative majore privind aderarea si integrarea in UE multi agenti economici se vad nevoiti sa-si reorganizeze activitatea.
hotararea AGA pt reorganizare trebuie sa contina argumente cu citarea actelor normative (ma refer la cele ale CEE in special) care devin obligatorii pentru ROmania dupa aderare?
desigur, nu spun clar ca se intrerup anumite activitati, insa de ex.libera circulatie a marfurilor intre statele membre ale UE va aduce modificari de activitate pentru comisionarii in vama; si mai sunt si alte modificari
Hotararea AGA de reorganizare a societatii trebuie sa fie motivata succint: probleme economice, pierderea clientilor/furnizorilor externi, cresterea pretului la utilitati/materii prime.................