avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire

Mi s-a facut poprire pe salariu, dar banii nu s-au dus pe amenzile din titlu executoresc in baza caruia s-a facut poprirea. In acest caz cum pot proceda?
Cei de la Finante au spus ca s-au dus la alte amenzi, dar eu as vrea totusi sa imi apara banii exact pe titlul pentru care au fost opriti.
Cu multumiri,
Raluca Marinescu
Cel mai recent răspuns: sca baloisibaloi , Avocat 20:17, 4 Martie 2010
Este posibil ca poprirea sa fi fost facuta pentru tot debitul pe care il inregistrati la finante.
Numai la finante puteti clarifica problema cu executorul fiscului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligatia executorului? pendre pendre Buna seara. sant angajst la o firma salarul primesc pe card. Am proprire pentru intretinere copii suma de 1230 ron am primit salar 750 , banca oprit tot ... (vezi toată discuția)
Oprire bani din cont persoanl pt amenzi evascu evascu Azi dimineata,sotul meu a primit o suma de bani in contul personal,la ora 12 s-a dus sa scoata banii, de la banca i s-a spus ca banii au fost in cont la ora ... (vezi toată discuția)
Poprire pe salariu hd76avr hd76avr Este prima data cand am o poprire de salariu ( de la FISC) si , tot pt. prima data, intampin o problema deosebita care demonstreaza faptul ca Romania este tara ... (vezi toată discuția)