avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legea 319 anexa 2
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legea 319 anexa 2

as vrea si eu un formular sau de unde sa-l i-au de pe net..... pls

ANEXA 2 imi trebuie ptr ITM sa fac un dosar prin care se dau cateva salarii medii pe economie.... ca un fel de ajutor....
Ultima modificare: Vineri, 5 Martie 2010
dmhyou, utilizator
Cel mai recent răspuns: 4TAL , utilizator 11:33, 5 Martie 2010
cred ca e cel de mai jos.
Anexa nr. 2:

I
Către:
INSPECTORATUL TERITORIAL DE MUNCÃ............................ II.
DECLARAŢIE PE PROPRIA RÃSPUNDERE III
INSPECTORATUL TERITORIAL DE MUNCÃ..........................
IV
Nr. intrare.....................
Data ...................
V.
1 Subsemnat(ul/a) ............................ domiciliat în................... str .................. nr ..... bloc .... , scara ........ etaj.........ap. ....... judet/sector........... telefon ........... act identitate ........... seria ...............nr .................. CNP ................ eliberat de ................... la data .............. în calitate de*1) .............
2. pentru persoana juridică ...............................
3. cu sediul în: localitatea .............................. Str ........................ nr ..... , bloc ..... , scara... etaj ..... , ap judet/sector....... ....cod poştal ...... , căsuţa poştală.............. telefon ............ fax ............... e-mail ........... web site ..........................
în temeiul "Legii securităţii şi sănătăţii în muncă nr. 319/2006
4. DECLAR PE PROPRIA RÃSPUNDERE
că, de la data prezentei, activităţile pentru care se solicită autorizaţie de funcţionare din punct de vedere al securităţii şi sănătăţii în muncă, se vor desfăşura în conformitate cu prevederile Lecţii securităţii şi sănătăţii în muncă nr. 319/2006 şi ale altor reglementări din domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă.
Data .................. Semnătura ....................
NOTÃ:
*) Se completează cu calitatea pe care solicitantul o deţine (angajator, administrator, reprezentant).
Punctele III şi IV se completează de către inspectoratul teritorial de muncă.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Arhiva Yonella91 Yonella91 Buna ziua ! As vrea sa stiu si eu unde sa mutat arhiva de la Mosoaia .Va rog (vezi toată discuția)
Procedura cesiune snc liliana v liliana v buna ziua, cum se face cesionarea catre o terta persoana intr-o societate in nume colectiv. aveti niste formulare? multumesc (vezi toată discuția)
Buna ziua. imi cer scuze daca poate cineva sa ma ajute . vreau ... Achour Achour Buna ziua. Imi cer scuze daca poate cineva sa ma ajute . Vreau sa știu cum as putea găsii arhivele de la tc Carpați București și tcmric Arad. Am nevoie de ... (vezi toată discuția)