avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Ore de Pregatire Profesionala Continua
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Ore de Pregatire Profesionala Continua

Cate ore trebuie sa urmeze un stagiar si cate ore trebuie sa urmeze un definitiv pana la sfarsitul anului 2010 (pentru a primi acea "licenta")?

va multumesc
da, stiu ca aici ma pot inscrie si asta si fac dar intrebarea mea era "cate ore..." multumesc!
Pe durata a 3 ani trebuie sa avem 60 de ore de pregatire, deci 20 de ore pe an.
As putea continua cu prelegere relativ interesanta pe tema asta dar ar rezulta un off-topic de 10 pagini.
Succes
dar se pot face toate 60 in doua luni in 2010, n-est ce pas?
multumesc mult
Din cate cunosc nu se pot face in 2 luni ale ultimului an toate orele aferente celor 3, neefectuate.
Se doreste, din cate stiu, efectuarea a 20/an. Acum cat de strict doresc sa aplice acest sistem...latitudinea celor de la Barou

Alte discuții în legătură

Great opportunity - legal supervisor octavianp octavianp Our company, HPDI, is recruiting a Legal Supervisor for its client, an international management and accounting outsourcing firm, with over 2.500 professionals ... (vezi toată discuția)
Web site for lease: www.romanianpassport.co.il - 1200+ uniqe visitors/mo + #1 google ranking josephe josephe Hello, I am one of the owners of http://www.romanianpassport.co.il . Our site is ranked #1 on Google.com and Google.co.il for the term "Romanian ... (vezi toată discuția)
Decizie cedo inadmisibila. intrebari ContSters240009 ContSters240009 Buna seara, Tocmai am primit decizia CEDO privind cererea depusa de parintii mei, in legatura cu incalcarea art. 6 alin. 1 din Conventie, respectiv durata ... (vezi toată discuția)