Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... hotarare definitiva punere in posesie teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

hotarare definitiva punere in posesie teren

Am o hatarare definitiva si irevocabila de la inalta curte si casatie bucuresti prin care am obtinut un teren (pentru care ma judec de 20 ani) , teren pe care trebuie sa ma puna in posesie primaria.
In urma acestei hotarari am depus o cerere la primarie pentru punerea in posesie.
Au trecut deja 30 de zile si nu am primit nici un raspuns.
Ce pot sa fac?
1. investiti hot cu formula executorie,
2. daca nu v-a raspuns inca, o veti da in judecata, e singura varianta.
Am deja o hotarare cu formula executorie ,dar executorul a zis ca prima data sa facem adresa catre primarie ca asa este procedura. Am impresia ca nu vrea sa-si asume raspunderea.