Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale inchidere punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

inchidere punct de lucru

am inchis un punct de lucru. ce trebuie sa fac la registru comertului ca SC sa nu mai apara inregistrat cu acel punct de lucru si ce acte imi trebuiesc ?
Actele necesare si tarifele le gasiti site-ul Registrului Comertului . Va trebui sa inchideti acel punct de lucru si din punct de vedere legal prin radiere sau mai aveti posibilitatea suspendarii activitatii pe o perioada de pana la 3 ani .
Trebuie declarata inchiderea punctului de lucru la registrul comertului.
Buna ziua,

Aveti nevoie de hotarare aga in care sa specificati inchiderea punctului de lucru si adresa unde era situat si de certificatul constatator al punctului de lucru in original.
Acesta vi s-a eliberat la crearea punctului de lucru. Daca l-ati pierdut, trebuie sa declarati pierderea intr-un ziar si sa mergeti cu ziarul la ei.

Multumesc,
hotarare AGA si act aditional.