Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... completare adeverinta vechime?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

completare adeverinta vechime?

Buna seara,

ati completat cumva adev de vechime pt 75% ?am vazut ca are numai 3 rubrici la mutatii intervenite , cum fac daca angajatului i-am marit de 10 ori salariul ?

sau trebuiesc trecute numai cele 3 mentionate : incheiere, modif si suspendare ?si daca da, ce trec la modif ?#-o#-o#-o
La mutatii treceti majorarile de salariu. Daca nu aveti loc suficient in adeverinta tip, dactolografiati dvs. o adeverinta si faceti mai multe rubrici, sa va incapa toate modificarile.
eu intelesesem ca ITM -ul accepta numai modelul asta de adev , cu antetul lor...
si inca o intrebare : suspendarea nu reprezinta perioada in care a fost in CFP?
Da, CFP este o suspendare, dar pot fi si altele.
ok, in cazul meu am avut la intreruperi numai CFP .la nr si data actului in acest caz scriu cererea de concediu ?multe din aceste cereri nu au fost duse la itm.....cum sa fac ?
Adeverintele respective trebuie sa fie redactate pe calculator ... in josul adeverintei exista prevazuta urmatoare fraza : In perioada lucrata a avut ... zile de absente nemotivate si .... zile de concediu fara plata

Treceti aici numarul total de zile de CFP.