Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... imprumuturi pentru agricultura
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

imprumuturi pentru agricultura

buna seara,locuiesc la tara si nu am servici.detin teren agricol si as vrea sa stiu unde ma pot adresa pentru a obtine un imprumut cu bani de la UE pentru a incepe o afacere in agricultura.locuiesc in jud.prahova.va multumesc
Urmariti informatiile de pe www.fonduri-structurale.ro.
Daca nu dispuneti de ceva fonduri nici nu are rost sa va interesati deoarece majoritatea proiectelor sunt cofinantate adica ei dau jumate tu pui cealalta jumate.Asa ca s-ar putea sa va pierdeti timpul.
In afara de Masura 112, destinata tinerilor fermieri. Se pot obtine 25.000 euro, 100% nerambursabili.

Intocmirea proiectului si cine il intocmeste la aceasta valoare mica de finantare este insa alta poveste.