Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... contract de imprumut
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

contract de imprumut

Buna seara, ce se intampla daca o persoana a primit executare silita pt o suma de bani pe care nu a putut-o reistitui? Daca el nu detine bunuri pe numele lui cum imi pot recapata bani? Pe contract de la notar este mentinut " in cazul in care la data fixata pentru sacdenta nu es va restitui imprumutul atunci se va trece la executarea siita a debitorului imprumutat pana la concurenta sumei nerestituite"
in acest caz i se opreste lunar din salariu pana se acopera suma-datorie.
In cazul in care nu lucreaza ?
Se vor urmari bunurile viitoare.