Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Italia permite dubla cetatenie?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Italia permite dubla cetatenie?

Traim in Italia de 7 ani si avem dreptul de depunerea actelor pentru cetatenie italiana. Vroiam sa stiu daca e adevarat ca te obliga sa renunzi la cetatenia romana . Multumesc
In Italia este permisa dubla cetatenie.

In Spania (printre altele) nu se permite...
Interesat raspuns....