Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 sectoare de activitate
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

sectoare de activitate

buna ziua. unde pot gasi si eu lista cu toate sectoarele de activitate?
Clasificarea activităţilor din economia naţionala - C.A.E.N. Rev. 2
C.A.E.N. reprezintă acronimul utilizat pentru a desemna clasificarea statistică naţională a activităţilor economice din România. Această clasificare a fost proiectată pentru a permite gruparea pe criterii de omogenitate a datelor referitoare la "unităţi statistice", cum ar fi, de exemplu, o uzină sau un grup de uzine ce constituie o entitate economică, o întreprindere. Clasificarea asigură baza pentru pregătirea unei game largi de date statistice (producţie, factori de producţie, formarea de capital şi tranzacţiile financiare) ale acestor unităţi. (Monitorul Oficial, Partea I nr. 293 din 03/05/2007) ;)