Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... delapidare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

delapidare

am lucrat la o firma ca agent de vanzaride unde am fost dat in judecata pentru dlapidare,fals in inscrisuri sub semnatura privata. as dori sa stiu daca pot scapa de puscarie si sami dea cu suspendare .sunt la prima abatere.
Dacă in urma cercetării penale veti fi găsit vinovat pentru toate infractiunile, atunci nu aveti sansa sa primiti cu suspendare, exista concurs de infractiuni.
Daca va angajati un avocat aveti sanse la suspendare.
Vedeti insa ce avocat va alegeti pentru ca la dreptul penal nu se pricep chiar toti avocatii.

avocat Claudiu Lascoschi
~ Conținut șters la cerere ~
Ceea ce nu este imposibil de obtinut.
Variante exista pentru suspendare insa mai depinde si care este cuantumul prejudiciului si cat de interesat va fi avocatul de soarta procesului dvs.
Este recomandabil sa va angajati avocat inca de la prima declaratie si nu dupa ce veti fi trimis in judecata intrucat daca dati declaratii aiurea va poate costa cativa ani cu executare si cu avocat platit si interesat de soarta procesului...

avocat Claudiu Lascoschi
Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare si asa avea 2 intrebari.

1. Care ar fi incadrarea la faptele enumerate mai sus?
2. Am circumstante atenunate pentru a primi cu suspendare daca sunt la prima abatere?