Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozitarea Nerezidentilor
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozitarea Nerezidentilor

Impozitarea Nerezidentilor, o probema spinoasa care se poate rezolva in 2 timpi si 3 miscari
Daca am primit un contract pt. un job in Danemarca: cum se fac retinerile in aceasta tara?ce deduceri am daca nu sunt cetatean danez si daca sunt casatorita?
Va multumesc anticipat!
Ar trebui sa cunoastem legea daneza pentru a va raspunde la intrebare.
Termenul de "impozitarea nerezidentilor" de care ati auzit se regaseste in dreptul romanesc. Posibil si in cel danez, dar nu am studiat problema.
Mai sigur veti obtine raspuns de la consulatul/ambasada Danemarcei.