Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... CONCLUZIILE INTR-UN CAZ PENAL
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

CONCLUZIILE INTR-UN CAZ PENAL

Sa ma fac inteleasa .Avocatul a reprezentat toata familia ,din care doua aveau rol de parte vatamata si una inculpat -parte vatamata , impotriva unui alt inculpat - parte vatamata ., care si acesta avea avocat . M-am facut inteleasa ? Concluziilie au fost anexate dupa ce s-a pronuntat sentinta , cu 5 zile mai tarziu . Au fost atasate la dosar ,la arhiva , de familia batuta . Deci ,concluziile sunt nule ? Este adevarat ,erau foarte importante ? Duceau la lamurirea cauzei si scotea adevarul la suprafata . Adevarul spus de familie si martorii acestora ,dar care a fost neconsemnat nici aici . De ce ?
V-am raspuns si pe un alt topic identic dar se pare ca nu m-ati inteles. In cazul in care pronuntarea a fost amanata pt. depunerea de concluzii scrise acestea se depun prin registratura instantei. In cazul in care ele au fost depuse tardiv ele au ajuns totusi la dosar si vor fi vazute de instanta de apel.