Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Intrebare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Intrebare

Stie cineva daca exista baza legala care prevede numarul locuitorilior intr-o casa particulara de 50 mp.
Nu exista o norma legala cu o prevedere imperativa si cu sanctiuni in caz de nerespectare . Exista numai prevederi cu caracter de recomandare, atat in legi cu caracter general cat si in normative ale Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice şi Locuinţelor (MDLPL) si ale Ministerului Sanatatii.