avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie cu grupa 1 si pensie cu grupa2
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie cu grupa 1 si pensie cu grupa2

suntem doi colegi ,eu cumulez 7 ani din lucrul in gr1 iar colegul meu tot 7 dar din gr 1 ,mentionez ca suntem nascuti in acelasi an .Vom iesi in acelasi an la pensie daca amindoi avem lucrati 35 ani?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 21:09, 16 Martie 2010
Din ce ati scris, amandoi ati lucrat in gr.I. Unde e diferenta?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensi Maya seles Maya seles Soțul meu nascut in 24 septembrie 1958 a lucrat 4si 5 luni g1 4si 2 luni gr 2 stadiul de cotizație cînd poate iesi la pensie? (vezi toată discuția)
Iesire la pensie Mia25 Mia25 Buna ziua, As dori sa ma interesez si eu de ceva ce am auzit de la un prieten de familie. Este adevarat ca o luna pe an se poate iesi mai usor la pensie??? ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata loredanaelena888 loredanaelena888 buna seara va rog sa ma ajutati in legatura cu doua persoane care ar dorii sa iasa la pensie anul acesta: 1. un barbat nascut in 1959 cu o vechime totala de ... (vezi toată discuția)