Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu medical prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu medical prenatal

buna ziua!
Daca,concediul de maternitate este in continuarea celui de risc maternal(cronologic),pentru calcularea indemnizatiei se poate pastra aceasi baza de calcul?
Nu se pastreaza aceeasi baza de calcul pentru ca nu pot fi certficate de concediu medical "in continuare".
Primul certificat medical de sarcina si lauzie va fi "initial" si trebuie recalculata baza de calcul. Dupa aceea se pastreaza aceeasi baza pana la sfarsitul concediului de maternitate.