Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... coplatitor - prima casa - detalii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

coplatitor - prima casa - detalii

buna ziua

un prieten m-a rugat zilele acestea daca ma pot pune coplatitor pentru el in programul prima casa

prietenul nu are pe cartea de munca suma necesara pentru creditul pe care nu si-a propus ( undeva la 25000euro )

mentionez ca am un salariu undeva la 3500 brut...ceea ce l`ar putea ajuta

intrebarea mea.. care sunt riscurile coplatitorului?

din cate am inteles pe forum inteleg coplatitor este persoana care se obliga sa achite sumele restante in caz ca titularul de credit nu achita ratele

ce se intampla in cazul in care nici eu.. coplatitor.. nu doresc sa achit sumele restante?

o alta intrebare.. daca eu sunt .. coplatitor in programul prima casa....eu personal in 3-4-5 luni, sa presupunem ca programul prima casa va mai ..continua, voi putea accesa un asemenea credit (prima casa) ?

~ Conținut șters la cerere ~