avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... coplatitor - prima casa - detalii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

coplatitor - prima casa - detalii

buna ziua

un prieten m-a rugat zilele acestea daca ma pot pune coplatitor pentru el in programul prima casa

prietenul nu are pe cartea de munca suma necesara pentru creditul pe care nu si-a propus ( undeva la 25000euro )

mentionez ca am un salariu undeva la 3500 brut...ceea ce l`ar putea ajuta

intrebarea mea.. care sunt riscurile coplatitorului?

din cate am inteles pe forum inteleg coplatitor este persoana care se obliga sa achite sumele restante in caz ca titularul de credit nu achita ratele

ce se intampla in cazul in care nici eu.. coplatitor.. nu doresc sa achit sumele restante?

o alta intrebare.. daca eu sunt .. coplatitor in programul prima casa....eu personal in 3-4-5 luni, sa presupunem ca programul prima casa va mai ..continua, voi putea accesa un asemenea credit (prima casa) ?

Cel mai recent răspuns: ciprian_br , utilizator 15:45, 17 Martie 2010
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Credit vasilicaburnaz vasilicaburnaz Va rog sa ma lamuriti intr-0 problema De o scurta perioada de timp am divortat de sotia mea...In timpul casatoriei am contractat un credit pe care l-am ... (vezi toată discuția)
Executare silita lavitahi lavitahi Unchiul meu si-a girat casa pentru un credit luat de un prieten. Titularul creditului nu a mai achitat ratele de aproximativ 1an si 6 luni iar unchiul meu a ... (vezi toată discuția)
Executare bancara cris_deo cris_deo Buna ziua . Am luat un credit de nevoi personale de la banca [20500 lei] anul trecut iar intre timp am primit de la un prieten care imi era apropiat din ... (vezi toată discuția)