Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... PRIMA INMATRICULARE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

PRIMA INMATRICULARE

ca persoana cu handicap, ce scutiri am pentru prima inmatriculare, taxa de poluare si tot arsenalul de accize si taxe ce se prevad la inmatricularea unui autoturism ... precizez, autoturismul este adaptat handicapului.
Masinile detinute de persoanele cu handicap sunt scutite de plata taxei de poluare.