Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cu cat timp inainte se rezerva locul la starea civila?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cu cat timp inainte se rezerva locul la starea civila?

Daca ma casatoresc pe 26 iunie, pot merge de luna aceasta (martie) la primarie pentru a rezerva data pentru cununia civila?? Am citit ca actele se depun cu 14 zile inainte de casatorie... ni se pare cam prea din scurt...
Este bine sa inaintati cererea in timp util,astfel incat indiferent de numarul solicitantilor ,sa beneficiati de inregistrare concreta din partea autoritatii starii civile
Casa de piatra si copii frumosi !