Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... perioada de preaviz
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

perioada de preaviz

daca sunt inperioada de preaviz si vreau sa ma angajez in alta parte cum pot sa inchei colaborarea cu prima firma fara sa deconspir intentia mea?
Perioada de preaviz la concediere, angajatorul mi-a comunicat verbal ca pot sta acasa fara sa lucrez acea jumatate de norma, de altfel cind m-am prezentat cu un concediu medical nu am fost primita in curtea intreprinderii... cum pot face sa aflu date despre situatia mea actuala
dragan smeada, utilizator
Despre ce preaviz este vorba, demisie sau concediere? In perioada preavizului trebuie sa lucrati. Asta nu va impiedica sa incheiati un CIM cu alt angajator la care veti lucra in afara orelor de program prestate la actualul angajator. Contractul va fi incheiat la data expirarii perioadei de preaviz sau data renuntarii de catre angajator la aceasta perioada.