Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general CONTABILITATE AGRICULTURA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

CONTABILITATE AGRICULTURA

Va rog sa ma ajutati daca se poate! Nu am facut contabilitate in agricultura dar am gasit o societate agricola si asi vrea va o primesc. Daca cineva ar dori sa ma ajute ar fi foarte bine. Va rog sa-mi recomandati si o carte cu acest specific care mar putea ajuta. va multumesc din suflet.
si eu tin evidenta ctb unei societati cu specific agricol / nu este asa dificil/ ca noutate la editura CONTA PLUS exista "contabilitatea in agricultura" MULTA BAFTA!
@angelica - pai poate ne pui si nou aici cateva exemple.
in agricultura trebuie sa lucrezi cu neterminata-331=711(chelt cu obtinerea produsulyi- ex.griu,porumb,orzoaica,vitei,etc)sau cu 332 la lucrari ex.-cind ai cheltuieli cu pamintul luat in arenda,ai moara proprie si faci venituri cu ea la terti deci si cheltuieli.(mamy_natalia@yahoo.com)daca vrei sa mai vorbim.