Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... inchidere firma
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

inchidere firma

buna ziua vreau si eu sa inchid o firma ,nu neaparat sa o lichidez sa o decl fara activitate ,ce acte imi trebuiesc si care ar fi costurile?
Mergeti la Registrul Comertului de pe Langa Tribunalul Judetean unde ati inregistrat firma si cereti formularele necesare. Tot acolo se va face si o fisa de calcul a taxelor aferente.
Redactati o hotarare AGA de suspendare a activitatii societatii pe perioada maxima de 3 ani.
Ulterior, adresati-va ORC pentru inregistrare mentiune, avand la Dvs. si certificatul constatator in original, completati cererea si o declaratie model III si achitati taxele aferente (aprox. 300 lei)

Bafta.
buna ziua vreau si eu sa inchid o firma ,nu neaparat sa o lichidez sa o decl fara activitate

Aruncati cu bani pe fereastra , dar daca asta va e dorinta puteti sa o suspendati conform indicatiilor date de Juridic Dana
adrian stoica a scris:

buna ziua vreau si eu sa inchid o firma ,nu neaparat sa o lichidez sa o decl fara activitate

Aruncati cu bani pe fereastra , dar daca asta va e dorinta puteti sa o suspendati conform indicatiilor date de Juridic Dana

=D> de acord cu @adrian stoica