avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 630 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... inchidere firma
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

inchidere firma

buna ziua vreau si eu sa inchid o firma ,nu neaparat sa o lichidez sa o decl fara activitate ,ce acte imi trebuiesc si care ar fi costurile?
Cel mai recent răspuns: ContSters102066 , utilizator 19:30, 23 Martie 2010
Mergeti la Registrul Comertului de pe Langa Tribunalul Judetean unde ati inregistrat firma si cereti formularele necesare. Tot acolo se va face si o fisa de calcul a taxelor aferente.
Redactati o hotarare AGA de suspendare a activitatii societatii pe perioada maxima de 3 ani.
Ulterior, adresati-va ORC pentru inregistrare mentiune, avand la Dvs. si certificatul constatator in original, completati cererea si o declaratie model III si achitati taxele aferente (aprox. 300 lei)

Bafta.
buna ziua vreau si eu sa inchid o firma ,nu neaparat sa o lichidez sa o decl fara activitate

Aruncati cu bani pe fereastra , dar daca asta va e dorinta puteti sa o suspendati conform indicatiilor date de Juridic Dana
adrian stoica a scris:

buna ziua vreau si eu sa inchid o firma ,nu neaparat sa o lichidez sa o decl fara activitate

Aruncati cu bani pe fereastra , dar daca asta va e dorinta puteti sa o suspendati conform indicatiilor date de Juridic Dana


=D> de acord cu @adrian stoica

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare activitate srl luticus luticus Un srl infiintat in 2014 fara activitate, poate fi suspendat ? Daca da care este procedura si care sunt taxele ce trebuie achitate ? (vezi toată discuția)
Schimbare denumire societate comerciala si cod caen andreea20ro andreea20ro Buna ziua,doresc sa schimb denumirea unei societati comerciale si activitatea principala a firmei cu alt domeniu de activitate.poate cineva sa imi explice ce ... (vezi toată discuția)
Suspendare activitate societate margine margine buna seara , am o societate de prestari servicii si as dori sa suspend activitatea pe o perioada de timp ce acte trebuie si ce pasi trebuie facuti / ... (vezi toată discuția)