Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Chitanþã de mânã vânzare-cumpãrare autoturism ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Chitanþã de mânã vânzare-cumpãrare autoturism pentru piese

Am nevoie de un model de chitanţă de mână încheiată între vânzătorul şi cumpărătorul unui autoturism radiat,cumpărat pt.piese.Eu am făcut o încercare,dar nu ştiu cât de corectă este.Vă rog să-mi spuneţi părerea dvs. şi să m-ajutaţi pt. a întocmi această chitanţă cât mai bine.
Subsemnatul,...,domiciliat în loc. ...,Str. ...,Nr. ...,vând autoturismul Skoda,tipul ...,cu nr.de identificare ...,serie motor ...,domnului ...,domiciliat în ...,Str. ...,Nr. ...,judeţul ...,pentru suma de 1150 euro(una mie o sută cincizeci euro).
Participă ca martori: .................... şi .................... .

Data:................

Semnătura vânzătorului:.................
Semnătura cumpărătorului:...........
Semnătura martor 1:....................
Semnătura martor 2:.....................

Este suficient sau mai trebuie să mai scriu ceva?Ce antet îi pun,chitanţă de mână sau contract de vânzare-cumpărare ? Vă mulţumesc anticipat.
pe dvs ca si cumaprator cumse va numi nu va va deranja in nici un fel faptulca se numeste chitanta de vanzare sau contractde vanzare..in ceea ce mai trebuie adaugat ar mai fi faptul ca este scrisa in 2 exemplare fiecare cu valoare de original, numele cumparatorului si adresa si suma trecuta cifre si litere precum si ianinte de a se semna sa scrie bun si aprobat ptr suma de ..... lei cifre si litere.. e de preferat sa se specifice si datele de identificare ale martorilor