Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calcul concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calcul concediu medical

Am un concediu medical in care este bifata casuta de urgenta medico-chirurgicala cu 169 dar la cod indemnizatie e trecut 13,adica boala cardiovasculara 75%.E gresit certificatul?
Cum se calculeaza in acest caz concediu, 100% fiind urgenta sau 75%?
Este gresit certificatul .Pentru urgentele medico-chirurgicale , codul de indemnizatie este 06 . Daca ramane cod indemnizatie 13 atunci nu mai trebuie pus x la urgenta medico-chirurgicala . Trebuie modificat codul de indemnizatie 06 si se pune parafa de modificare .
Asa ma gandeam si eu..Multumesc mult