Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... suspendare sau inchisoare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

suspendare sau inchisoare

Buna ziua,am si eu o intrebare.Am avut 2 procese pe rol dintre care la unu mia dat 3 an cu inchisoare si la celalant mia dat 3 ani cu suspendare.Ce se va ntanpla acuma raman la 3 ani s atat sau.............?VA MULTUMESC.astept raspuns de la dumneavoastra.Cu Respect
Depinde daca indeplinesc conditiile pentru contopire sau nu. Datele nu sunt complete: Cand s-au pronuntat instantele, data cand au ramas definitive,cand au avut loc faptele , daca exista recidiva retinuta sau nu , etc.
Daca doriti un raspuns concret,va rog sa dati detalii cu privire la condamnari,la datele comiterii faptelor si ale pronuntarii celor doua sentinte.
Dupa parerea mea oricum ar fi veti face inchisoare.
Daca aveti de ja o pedeapsa cu executare nu mai aveti ce face.
Cata inchisoare veti face face obiectul intrebarilor de mai sus.

avocat Claudiu Lascoschi
din 3 ani cat execut in inchisoare?
Este al doilea mesaj cu acelasi continut si cu acelasi nume cu conotatii sexuale pe care ar fi bine sa il folositi cu prietenii dvs