Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj tehnic

buna ziua,cum trimite in somaj tehnic 2 angajati din 4 cati sunt in total?in acesta perioada de somaj tehnic ei beneficiaza de asistenta medicala si vechime in munca?care este perioada maxima care pot sta in somaj tehnic iar dupa terminarea somajului tehnic pot beneficia in continuare de ajutor de somaj?firma care are angajati in somaj tehnic poate face angajari in aceasta perioada?
multumesc frumos.
Aveti dreptate, multumesc domnului Tudor Valeriu pentru interventie