avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj tehnic

buna ziua,cum trimite in somaj tehnic 2 angajati din 4 cati sunt in total?in acesta perioada de somaj tehnic ei beneficiaza de asistenta medicala si vechime in munca?care este perioada maxima care pot sta in somaj tehnic iar dupa terminarea somajului tehnic pot beneficia in continuare de ajutor de somaj?firma care are angajati in somaj tehnic poate face angajari in aceasta perioada?
multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: ursuletroz , utilizator 14:40, 26 Martie 2010
Aveti dreptate, multumesc domnului Tudor Valeriu pentru interventie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj dupa somaj tehnic mihaela znacom mihaela znacom am si eu o problema. am avut oamenii in somaj tehnic si acum ii bag in somaj normal . cum se completeaza adeverinta la lunile cu somaj tehnic? baza de calcul ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic adimicu adimicu Buna ziua, Perioada de somaj tehnic se considera vechime in munca? Ce altceva implica somajul tehnic? Va multumesc foarte mult (vezi toată discuția)
C.m.-art.52 si 53 rosu gheorghe rosu gheorghe Perioada in care CIM este suspendat conform art.52.-(1) lit.d coroborat cu art.53.-(1) este considerata vechime in munca? (vezi toată discuția)