Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general formulare compensare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

formulare compensare

Buna ziua,

Am si eu o intrebare referitoare la compensarea intre furnizor-client.
Ce formulare trebuie folosite si care este procedura de compensare????

Va multumesc!!!
Trebuie emise ordine de compensare pe formulare cu regim special, atat de catre furnizor, cat si de client.

Andreea Voicila
Formularele cu regim special de unde pot fii achizitionate?
Exista o anumita suma pe care nu trebuie sa o depasim?
temeiul legal pentru compensari este ORDONANŢÃ DE URGENŢÃ Nr. 77 din 1 iunie 1999 privind unele măsuri pentru prevenirea incapacităţii de plată

:offtopic:
evitati postarea mesajelor consecutive , contravine regulamentului
Multumesc
:)
ordinele de compensare se achizitioneaza, pt.Bucuresti, de la Imprimeria Nationala