Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general formulare compensare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

formulare compensare

Buna ziua,

Am si eu o intrebare referitoare la compensarea intre furnizor-client.
Ce formulare trebuie folosite si care este procedura de compensare????

Va multumesc!!!
suma limita este de 10.000 lei
ordonanta aia a fost prost inteleasa si mai ales prost aplicata...
acea ordonanta avea un scop - sa rezolve blocajul financiar si sa-l controleze!!!
compensarile (daca bine imi aduc aminte) se refereau la sumele RESTANTE si mai ales se realizau sub stricta supraveghere a unei institutii.
parerea mea este ca actul de vointa dintre parti, formulat pe un inscris, este suficient pentru o compensare!