Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis suspendat 30 de zile, mai este necesar examen ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis suspendat 30 de zile, mai este necesar examen 13/15 ?

mi a fost retinut permisul pt 30 de zile (pt neacordare de prioritate pietonilor) si am auzit, de fapt am citit pe un alt site ca ar fi necesara sustinerea examenului altfel se prelungeste suspendarea cu inca 30 de zile
stie cineva daca este adevarat?
multumesc anticipat
Buna ziua !
Conform prevederilor regulamentului de aplicare a O.U.G. 195/ 2002 actualizat, art.219, al. (3), in aceasta situatie , pentru a va fi restituit permisul de conducere, trebuie sa sustineti un test de verificarea cunoaşterii regulilor de circulaţie .
Cu stima !
Marius Zaharia, Avocat
....intre timp....
l'am recuperat dupa 30 de zile fara sa fi fost nevoie de examen
foarte foarte foarte #-o extrem de foarte X-( ambigua legislatie