avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... caut avocat partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

caut avocat partaj

Va rog sa-mi recomandati un avocat cu experienta din Braila pentru un proces de partaj, zic eu, complicat. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Carmen Muraru , Avocat 05:30, 30 Martie 2010
Cred ca alegerea trebuie s-o faceti dumneavoastra cautand pe site-urile barourilor din Braila!B-)
Daca tineti neaparat sa angajati un avocat din Braila iar daca nu, trebuie sa stiti ca noi avocatii chiar daca suntem membrii ai unui barou, avem dreptul sa pledam in toata tara.Am tinut sa precizez acest aspect pentru ca am constatat ca cei ce au nevoie de serviciile unui avocat au impresia ca putem pleda doar in raza judetului respectiv.Asa ca dreptul de a alege il aveti dvs.iar criteriile de cautare si selectie sunt multiple.
Ultima modificare: Marți, 21 Septembrie 2010
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
sunt destul de multi avocati cu experienta.intrati pe baroul Braila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apel si recurs cine te poate reprezenta? voinea75 voinea75 Va rog daca stie cineva sa-mi raspunda. Ce fel de avocat te poate reprezenta in apel si in recurs? Mi-este neclar, am inteles ca numai anumiti avocati pot ... (vezi toată discuția)
Avocatii romani apara in fata intantelor dun alte state ue dandanaua dandanaua Avocatii romani definitivi, cu vechime intre 5 si 10 ani in profesie (7-8 ani), pot apara cetatenii romani in fata instantelor altor state ale uniunii europene ... (vezi toată discuția)
Stagiar, la baroul traditional ori la cel constitutional?. stteffano stteffano Am vazut ca, atat baroul traditional cat si ,cel constitutional infiintat de dl.BOTA ,organizeaza examen de admitere in meseria de avocat,respectiv avocat ... (vezi toată discuția)