avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariul minim de 880 Ron pt angajatii cu studii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariul minim de 880 Ron pt angajatii cu studii superioare

As vrea sa stiu : este sau nu obligatoriu pt angajator sa acorde salariul de 880 ron celui care acupa un post ( pentru care se impun studii superioare).
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: maiam , utilizator 08:33, 3 Februarie 2007
da, potrivit clauzelor cuprinse in CCMN pe anii 2007/2010.
Salariu brut sau net?
Se modifica si baza de impozitare?
Sau care e grila de impozitare?#-o
Uf, intrebarea e de fapt, va exista o crestere reala a salariului pe care un angajat il ia in mana?
salariul brut .
la el se adauga sporurile la salariu si apoi se scad contributiile si taxele datorate bugetului de stat.
Contributiile sunt mai mari dar serviciile primite in schimb sunt tot la nivelul salariului de 390 lei, ba chiar mai jos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariul minim de 880 ron pt angajatii cu studii superioare Carela Carela As vrea sa stiu : este sau nu obligatoriu pt angajator sa acorde salariul de 880 ron celui care acupa un post ( pentru care se impun studii ... (vezi toată discuția)
Salriu minim de 440 ron???? paladan paladan astazi la ITM mi s-a comunicat ca salariul minim pe economie este de 440 ron incepand cu 1.01.2007. Acum cateva zile m-au pus sa fac act aditional de marire ... (vezi toată discuția)
Urgent !!!! 880 obligatoriu ?! raluca26 raluca26 #-o Va rog sa-mi spuneti daca sunt un SRL sunt obligata sa maresc salariile angajatilor cu studii superioare la 880? Nu e vorba doar de contractul colectiv ... (vezi toată discuția)