Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Consilier juridic - reprezentare in penal
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Consilier juridic - reprezentare in penal

In faza actelor premergatoare (in penal),o persoana fizica este reprezentata de un consilier juridic pe baza unei procuri(autentice, notariat, tot tacamul).Procura este data persoanei fizice nu priveste calitatea de consilier.
Vi se pare pk?
din pacate:(( in faza premergatoare nu pote fi reprezentat decat de avocat:((
:P.....ok, draga Romy iti multumesc tare mult.....
Poate fi reprezentat numai in cazul in care prezenta invinuitului nu este obligatorie.
dar suntem in faza actelor premergatoare, nu exista nici un invinuit.....:((
am uitat sa intreb pe cine reprezinta?:">