Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dovada abuzului de folosinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dovada abuzului de folosinta

Doresc sa anulez dreptul de uzufruct viager al unei persoane cu care am incheiat contract de v-c cu aceasta clauza , pe motiv de abuz de folosinta .
Pentru aceasta este suficienta proba cu martori?. sau trebuie fotografii, expertiza speciala?
Cum se procedeaza in astfel de cazuri?
Nu puteti! Dreptul de folosinta viager nu poate fi retras! Doar beneficiarul acestui drept poate renunta (daca doreste) la el!B-)