avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1011 soluții astăzi
Forum Activitate flytosky

Activitate flytosky

Multumesc pentru raspuns! Eu locuiesc in Norvegia, si am primit un formular prin posta, pe care l-am trimis in mai. Este posibil sa dureze asa de mult? Incerc sa-i sun, in fiecare zi, dar nu-mi raspunde nimeni... Nu stiu ce sa mai fac...
Pensia de invaliditate. Buna ziua! O sa repet inca o data intrebarea pe care am mai pus-o cu ceva timp in urma, si nu am primit nici un raspuns. Cat timp dureaza procesarea pensiei de invaliditate, din momentul depunerii dosarului si pana in momentul cand se primeste un raspuns?
Buna ziua! Cat timp dureaza de cand depui dosarul de pensie de boala pana primesti pensia? Locuiesc in Norvegia si iau deja pensie de boala. Dar am lucrat si in Romania, pentru 2 ani. Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția renuntarea la custodie
Multumesc frumos pentru raspuns. O zi frumoasa va doresc.
Buna seara! Am si eu o intrebare, sau mai multe, poate ma puteti ajuta cu un raspuns.
Sunt divortata de 3 ani, iar in urma divortului singurul copil al meu si al sotului meu a ramas in custodia mea( la dorinta lui).
Acum locuiesc in Norvegia de mai mult de un an, am cunoscut un barbat care vrea sa se casatoreasca cu mine, iar copilul merge in vacanta de vara la tatal lui, in vizita. Problema mea e ca baiatul meu nu-l place pe viitorul meu sot, desi acesta este un om foarte bun si are grija sa ne asigure tot ceea ce ne trebuie. Poate ca din cauza ca nu este tatal lui, presupun....
In plus, este foarte incapatanat si aproape niciodata nu face ceea ce il rugam noi sa faca, decat daca ii repetam asta de n ori.:( La scoala are rezultate slabe pentru ca nu vrea sa vorbeasca limba norvegiana, atat cat se pricepe, si temele si le face folosind un translator online.
Azi am avut o discutie cu el si i-am spus ca daca, considera ca o sa ii fie mai bine langa tatal lui, si ca daca crede ca niciodata nu o sa se descurce cu limba norvegiana, eu pot sa renunt la custodie.
Il iubesc mai mult decat orice pe lume, din motivul acesta l-am luat in custodie oricat de greu mi-a fost. Dar e dureros sa vezi cum propriul tau copil, pentru care te-ai sacrificat atata timp, iti reproseaza atatea....:(
Curand o sa implineasca 15 ani, m-as fi asteptat sa gandesca mai bine, dar el tocmai mi-a spus azi ca l-am luat cu mine ,,doar ca sa il despart de familie'', si nu ca sa aiba o viata mai buna.
Va rog frumos sa-mi spuneti daca exista posibilitatea sa renunt la custodie in favoarea tatalui, asta in cazul cand el nu va vrea sa mai locuiasca aici, cu mine. Si daca pot face asta fara sa ma intorc in tara.
Multumesc anticipat.